1. Главная
  2. Блог
  3. Енергозберігаючі вимикачі для готелів

Енергозберігаючі вимикачі для готелів

29 сентября 2020
496

У цій статті ми поговоримо про невеликий, але дуже корисний для готельєрів пристрій. Називається він - енергозберігаючий вимикач. Хоча, це не єдина його назва. Активно використовуються також такі назви, як енергозберігаючий пристрій, картковий вимикач, картковий розмикач, картоприймач, карткова кишеня і т.п.

Карточний вимикач - це по суті своїй головний вимикач, який встановлюється при вході в номер. Заходячи в номер, гість вставляє свій ключ-карту в спеціальний пристрій, включаючи тим самим електроживлення всередині номера.

Енергозберігаючий пристрій призначений для того, щоб скоротити витрати готелю на електроенергію. Гості, ідучи з номера, повинні забрати свою ключ-картку і, відповідно, знеструмити кімнату, тобто залишити палаючим світло у ванній, включеним телевізор і т.п. вже буде неможливо.

Картковий вимикач - за і проти

З приводу установки енергозберігаючих пристроїв, серед готельєрів одностайності, за нашою оцінкою, немає. Одні кажуть, що використання такого пристрою обов'язково необхідно, інші заперечують, аргументуючи тим, що оплачуючи номер, гість платить за все, що пропонується йому в номері, в тому числі і за електроенергію. І ті, і інші по-своєму праві.

Остаточне рішення використовувати чи ні енергозберігаючі вимикачі - за господарем кожного готелю індивідуально. Рекомендуємо, приймаючи дане рішення, враховувати, що неякісна зарядка від мобільного телефону або працюючий на повну потужність кондиціонер цілком реально можуть доставити великі клопоти і принести помітні витрати. А для того, щоб догодити розсердженому гостю, якщо такий з'явиться, можна просто видати йому ще одну картку, яку він зможе використовувати в картковому вимикачі, ідучи з номера. Але, така ситуація скоріше виключення, ніж правило.

Правило полягає в тому, що готель несе необгрунтовані втрати від невимкненого світла або будь-яких електроприладів в ті моменти, коли гостя в номері немає. Наприклад, одна лампочка на 60 Вт, залишена увімкненою на 10 годин, поки гостя немає в номері в перебігу дня, «накручує» за цей час 600 Вт. За рік така лампочка нагорить на 219 кВт. Таких лампочок в готелі мінімум кілька десятків, легко порахувати на яку суму вони можуть збільшити рахунок підприємства за електроенергію. Енергозберігаючі лампочки стають все більш популярними і витрачають значно менше електроенергії, але коштують дуже недешево і мають обмежений ресурс. Тут теж можна заощадити, значно скорочуючи навантаження на лампочку.

Типи енергозберігаючих вимикачів

Енергозберігаючі вимикачі поділяються на кілька типів:

1. Прості - такі карткові вимикачі активуються від будь-якої карти відповідного розміру. Це може бути як ключ-карта так і візитка, і календар, і т.п. Незважаючи на свою простоту, такі карткові вимикачі найбільш популярні. Вони недорогі і завдяки тому, що більшість гостей люди свідомі і дисципліновано вставляють в них саме ключ-карти, прекрасно справляються зі своєю основною функцією.

2. Просунуті - такі вимикачі активуються тільки від ключ-карти певного стандарту, а саме стандарту Mifare, який використовується в готельних системах електронних замків. Такі енергозберігаючі вимикачі вже не обдуриш за допомогою візитки, календаря і т.п.

3. Інтелектуальні (від Майтек) - даний тип пристроїв є найрозумнішим. Інтелектуальні енергозберігаючі вимикачі активуються тільки від ключа-карти Вашого готелю. При цьому вони вміють відрізняти карту персоналу від гостьової карти і в залежності від цього включати ті чи інші пристрої всередині номера. Наприклад, від карти покоївки включиться тільки одна розетка, в яку підключається пилосос і основне світло. Цього достатньо, щоб покоївка зробила прибирання в номері. Від гостьової карти активуються всі пристрої всередині номера. До речі, карткові вимикачі даного типу можуть служити додатковим інструментом у вічній боротьбі адміністрації готелю з «лівим» поселенням. Продати номер в обхід каси готелю, видавши гостям на час службову карту, не вийде. Навряд чи хтось погодиться жити в номері, в якому не працюють практично всі споживачі електричного струму, включаючи телевізор і кондиціонер.

Підсумовуючи вищевикладене, відповідь на питання потрібні енергозберігаючі пристрої в готелях чи ні, на наш погляд, має більше аргументів «за», ніж «ні». Тарифи на електроенергію зростають щорічно і будуть рости і далі. Завдання щодо підвищення енергоефективності рано чи пізно торкнеться кожного готелю. Інтелектуальні карткові вимикачі Майтек, які Ви можете придбати у нашій компанії, допомагають вирішити цю задачу.

+38 067-005-00-33
Консультації по рішенню